Ich praca, Twoje prawa – Uchylanie rąbka tajemnicy pracy komorników.

Ich praca, Twoje prawa – Uchylanie rąbka tajemnicy pracy komorników.

W społeczeństwie jest niewiele stanowisk bardziej kontrowersyjnych niż komornik. Niewiele osób jest poddawanych takiej samej kontroli ze strony ogółu społeczeństwa, jak osoby zatrudnione przez rząd w celu odzyskania długów.
Aby Twoja sytuacja mogła osiągnąć oczekiwany przez nas wynik, ważne jest, abyś był w pełni świadomy swoich praw. komornik powinien być również świadomy swojej odpowiedzialności. Bez uświadomienia sobie przez jedną ze stron sytuacji drugiej, szanse na uzyskanie rozwiązania pozostają niewielkie. Nie jest to idealne rozwiązanie dla nikogo.

Przede wszystkim pamiętaj, że nie mogą oni wtargnąć do Twojego domu.

Przeciska się przez drzwi wejściowe. Poproszenie dziecka o możliwość wejścia. Wspinanie się nad ogrodzeniem, nad murem lub w okno. Niedopuszczalne są metody dokonywania zapisów. Takie działania stanowiłyby naruszenie prawa. Przed udzieleniem im pozwolenia na wejście do domu, zalecamy najpierw zasięgnąć porady. Nie znając praw komornika, nie dajesz sobie równych szans.
Ich identyfikacja jest również kluczowym elementem tego procesu. Zwłaszcza, że niektórzy wierzyciele będą wysyłać ludzi, aby działali w ich imieniu. Sprawdź ich dane uwierzytelniające, gdy przyjadą, aby móc wykorzystać je do zgłaszania wszelkich zachowań, które uważasz za agresywne lub obraźliwe. Zwłaszcza jeśli są obecne osoby pod Twoją opieką (dzieci, osoby starsze lub niepełnosprawne).

Ojciec samotnie wychowujący dziecko oświadczył, że nie wierzył, kiedy komornik wszedł do jego domu i zaczął wyceniać przedmioty przed jego synem – w tym konsolę komputerową, gdy w tym czasie syn na niej grał i nie chciał zaczekać, twierdząc, że syn wpuścił go do domu.

Jest to przykład komornika wykorzystującego jego rolę, i jest to coś, co możesz zmienić, jeśli czujesz, że byłeś źle traktowany.

Należy również pamiętać, że w większości przypadków komornicy sami tylko wykonują swoją pracę.


Chociaż trudno jest to zrobić wiedząc, że muszą wyceniać i konfiskować twoje mienie. Nie muszą jednak utrudniać Ci życia. Należy również pamiętać o tym, co jest uznawane za towar zwolniony z zabezpieczenia. Narzędzia, książki i systemy komputerowe, które są integralną częścią pracy lub edukacji są poza ich zasięgiem. Przedmioty należące do dziecka (lub innego członka gospodarstwa domowego) są również zwolnione z tego wymogu. Komornicy sądowi będą tego świadomi i dołożą wszelkich starań, aby pogodzić obie strony.
Były komornik, jest świadomy złych standardów niektórych komorników firm, ale twierdzi, że Twoje doświadczenie nie musi być traumatyczne. Firma, w której pracowałem była uczciwa wobec dłużników i zawsze dawała im czas na zapłatę, pracując raczej jako negocjator pomiędzy klientem a dłużnikiem. To taktyka, którą jego zdaniem sprawdza się dużo lepiej. Wystarczy pamiętać o dwóch rzeczach w przypadku wizyty – zasięgnąć porady komornika sądowego i znać swoje prawa.

Powiązane posty

Napisany przez Jan Michalski | 17 lipca 2018
Przewodnik komornika sądowego | Informacje o komornikach sądowych
Wizyta komornika sądowego lub urzędnika egzekucyjnego może być bardzo przerażającym i niepokojącym doświadczeniem. Niniejszy przewodnik wyjaśnia, co komornik sądowy (http://komornikgdansk-michalski.pl/) lub komornik egzekucyjny może zrobić, a czego nie może zrobić, jeśli...
Napisany przez Jan Michalski | 19 maja 2018
Emerytka mówi o nękaniu komorników w związku z niespodziewanym podatkiem komunalnym.
Presja związana z nadążaniem za płatnościami podatków przez samorządy może być stresująca, szczególnie biorąc pod uwagę presję finansową wywieraną na ludzi w kraju i poza jego granicami. Można by pomyśleć,...