Emerytka mówi o nękaniu komorników w związku z niespodziewanym podatkiem komunalnym.

Emerytka mówi o nękaniu komorników w związku z niespodziewanym podatkiem komunalnym.

Presja związana z nadążaniem za płatnościami podatków przez samorządy może być stresująca, szczególnie biorąc pod uwagę presję finansową wywieraną na ludzi w kraju i poza jego granicami.
Można by pomyśleć, że płacenie regularnych rat wystarczyłoby, aby nie dopuścić do sytuacji, w której groziliby nam komornicy, ale tak nie było w przypadku 72-letniej emerytki.
Niepełnosprawna emerytka skarżyła się na zachowanie kancelarii komorników, która wystosowała do niej szereg pism z odroczonym terminem płatności, żądając dodatkowego podatku komunalnego w wysokości tysiąca złotych, pomimo faktu, że udało jej się zmniejszyć zadłużenie z tysiąca do pięciuset złotych dzięki regularnym płatnościom.
Dwukrotnie otrzymywała listy od komorników, zatrudnionych przez kancelarię komorniczą, po godzinie 22.00, co pozostawiło jej uczucie zastraszenia i bezradności, by cokolwiek zrobić do rana następnego dnia. Twierdzi się nawet, że komornicy posunęli się do tego, by pójść do jej domu i odnotować, jakie kosztowności posiadała.
Oburzona starsza pani, która cierpi na zapalenie stawów i silne bóle pleców, powiedziała o swoim cierpieniu: Nie życzę tego najgorszemu wrogowi.
Na szczęście złożyłam skargę do rady, która anulowała płatność tysiąca złotych i prawie rozliczyłam się z konta.
To właśnie zmiana okoliczności życiowych w 2008 roku spowodowała, że starsza pani wpadła w następnym roku w dług podatkowy, ale od tego czasu mogła go spłacić.
Jednak zaangażowanie komorników w sprawie tysiąca złotych rachunek wznowił się w tym roku, kiedy to twierdzili, że emerytka spóźniła się z płatnością o cztery dni.
Pani jest przekonana, że udało jej się wynegocjować z samorządem plan spłat, dodała: „Płaciłam co tydzień…

Rzecznik prasowy firmy komorniczej utrzymywał, że zbadał sprawę i współpracował z samorządem, aby ją rozwiązać.


Dodał również: Wszyscy funkcjonariusze organów egzekucyjnych posiadają formalne potwierdzenie tożsamości, oprócz zaświadczenia sądu okręgowego oraz pełnych danych dotyczących długu, który inkasujemy w imieniu gminy.
Rada Burmistrzów podkreśliła, że liczba otrzymywanych skarg dotyczących egzekucji należności podatkowych przez samorządy jest minimalna, ale oświadczyła, że dokona przeglądu wszelkich działań i opłat, jeśli uzasadnią to okoliczności, jak się okazało w tym przypadku.
Należy pamiętać, że istnieje niezależna pomoc i porady dostępne, jeśli masz problemy z zaległościami podatkowymi w swojej gminie lub jeśli jesteś zaniepokojony groźbą zaangażowania komornika w pobór niezapłaconego podatku.

Doradcy podatkowi pomogli do tej pory ponad 10 000 osób w rozwiązaniu problemów podatkowych, więc nie wahaj się z nimi skontaktować, jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji.

Powiązane posty

Napisany przez Jan Michalski | 17 lipca 2018
Przewodnik komornika sądowego | Informacje o komornikach sądowych
Wizyta komornika sądowego lub urzędnika egzekucyjnego może być bardzo przerażającym i niepokojącym doświadczeniem. Niniejszy przewodnik wyjaśnia, co komornik sądowy (http://komornikgdansk-michalski.pl/) lub komornik egzekucyjny może zrobić, a czego nie może zrobić, jeśli...
Napisany przez Jan Michalski | 19 maja 2018
Ich praca, Twoje prawa – Uchylanie rąbka tajemnicy pracy komorników.
W społeczeństwie jest niewiele stanowisk bardziej kontrowersyjnych niż komornik. Niewiele osób jest poddawanych takiej samej kontroli ze strony ogółu społeczeństwa, jak osoby zatrudnione przez rząd w celu odzyskania długów. Aby...